SPSS Analiz Ücretleri

SPSS analizi yaptırmak istiyorum fakat süreç nasıl işliyor? SPSS analiz ücretleri ne kadar ve neye göre belirleniyor? diyorsanız bu yazımızı okumalısınız. Öncelikle bu sayfaya ulaştığınıza göre, spss analizi süreci ile ilgili bilgiye ihtiyaç duyuyorsunuz demektir. Konu ile ilgili detaylı bilgi vererek sizi aydınlatmaya çalışacağız. SPSS’e tez, makale veya proje verilerinizi analiz etmek için ihtiyaç duyuyor olmalısınız. Ayrıca, nicel bir araştırma modelini temel almış olmalısınız. 

SPSS analiz sürecin birinci aşamasında istatistik uzmanı araştırmanızın amacını detaylı bir şekilde öğrenmeye çalışır. Ayrıca, amaca göre yazdığınız hipotez veya alt problemleri detaylı bir şekilde inceler. Hipotez veya alt problem yazılmamış ise bunları yazmanıza yardımcı olur. Çoğu tez jürisi veya makaleleri değerlendiren hakemler hipotez veya alt problemlerin yazılıp yazılmadığına dikkat etmektedir. Çünkü bunlar araştırmaya yön vermektedir. Bunların olmaması ciddi bir eksikliktir. SPSS istatistik-analiz uzmanı araştırmanın hipotezlerine bakarak yapılacak analizlere karar vermektedir. Çoğu zaman her hipotez için bir analiz tablosu hazırlanmaktadır. Yani 10 tane hipotezi olan bir araştırma için en az 10 adet sonuç tablosu oluşmaktadır. Bu noktadan hareketle teziniz için kaç adet tablo oluşacağını tahmin edebilirsiniz. 

Peki spss analiz ücretleri nasıl belirleniyor bu konu ile ilgili de bilgi verelim. Çoğu aracı firmanın tezin başlığına bile bakmadan fiyat teklifi sunduğuna şahit oluyoruz. Dolayısı ile SPSS analizi yapan yerleri araştırırken dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Çoğu zaman araştırmalar için yapılması gereken analiz ve raporlama işlemleri aynı miktarda zaman ve emek gerektirmemektedir. Örneğin betimsel analizleri gerçekleştirmek ve sonuçlarını raporlamak daha az zaman ve emek gerektirmektedir. Yapısal eşitlik modeli analizleri, çoklu regresyon, lojistik regresyon, faktör analizleri, düzenleyici ve aracı değişken analizleri gibi kompleks analizler ise daha fazla zaman ve emek gerektirmektedir. Bu analizlerin sonuçlarının tez formatına uygun olarak raporlanması ciddi uzmanlık gerektirmektedir. Biz, istatistik-analiz uzmanı olarak araştırmacılara doğrudan destek veriyoruz. Her çalışmayı bağımsız olarak değerlendirip harcanacak zaman ve emeğe göre fiyat teklifi sunuyoruz. SPSS analiz ücretleri ile ilgili genel bir bilgi vermesi açısında şu tarifemizi inceleyebilirsiniz;

SPSS Analiz & Raporlama Ücretleri

Basit düzey analizler ve raporlama   750-1000 TL

Orta düzey analizler ve raporlama     1000-1500 TL

İleri düzey analizler ve raporlama      1500-3500 TL


Aldığınız analiz desteği ile ilgili mağduriyet yaşamamak için şu hususları sorgulamanızı tavsiye ediyoruz. Analiz uzmanı ile direk görüşebilir musunuz? Yapılacak analizler ile ilgili bilgilendiriliyor musunuz? Düzeltme talepleri hangi koşullar altında gerçekleştiriliyor?

Ücretsiz Danışmak için Neo istatistik ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.

Built with Mobirise ‌

Free Offline Web Software